Znaki towarowe

AVERSO jest rzetelną firmą

Zabezpiecz swoją firmę

i zadbaj o ochronę marki

788 994 519

BEZPŁATNA weryfikacja możliwości zarejestrowania znaku towarowego.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Podaj swoje dane, aby otrzymać wynik weryfikacji:
Zgoda na dane

Ochrona marki jest kwestią niezbędną dla przedsiębiorców dbających o bezpieczeństwo, pozycję rynkową oraz dobry wizerunek marki.

Najprościej mówiąc, jest ona ochroną nazwy oraz logo firmy. Uniemożliwia to korzystanie z szeroko pojętej marki przez nieuprawnione podmioty. Zarejestrowany znak towarowy jest chroniony prawem, a więc jego właściciel (lub właściciele) uzyskuje ochronę prawną na towary i usługi sygnowane tym znakiem. Znak towarowy ma charakter monopolu, a więc takie prawo jest prawem wyłącznym i przysługuje tylko jego właścicielowi (lub właścicielom).

Dlaczego warto zastrzec znak towarowy?

Bezpieczeństwo

Rejestrując znak zyskasz formalne prawa do marki na terenie Polski lub Unii Europejskiej.

Nieuczciwa konkurencja

Ochrona marki ułatwi Ci walkę z nieuczciwą konkurencją.

Zarobek

Możesz zarabiać poprzez licencjonowanie swojego znaku towarowego lub sprzedaż swojej marki.

Odszkodowanie

Możesz żądać odszkodowania za bezprawne stosowanie Twojego znaku towarowego.

Kradzież marki

Unikniesz kradzieży marki będącej często efektem wieloletniej pracy (kradzież może nastąpić poprzez zarejestrowanie znaku przez inną firmę konkurencyjną).

Zbędne koszty

Próby unieważnienia znaku towarowego, który został skradziony i zastrzeżony, są bardzo kosztowne, dlatego warto jest być pierwszym.

Renoma

Rejestracja znaku wpływa na renomę, pozytywny wizerunek oraz wiarygodność marki. Ponadto rejestracja umożliwia stosowanie symbolu ®.

Możesz otrzymać dofinansowanie na rejestrację znaku towarowego.

Kwota dotacji wynosi nawet do 1000 EURO.
Wniosek o dotacje złożymy bezpłatnie.

REJESTRACJA krok po kroku

Sprawdzimy zdolność rejestrową Twojego znaku, czyli możliwość uzyskania ochrony.

Wyliczymy opłaty urzędowe, które zależą od czynników takich jak ilość klas oraz teren, na którym chcesz zastrzec swój znak (Polska/Unia Europejska).

Możemy pomóc w uzyskaniu ochrony mniejszym kosztem przygotowując wniosek o dofinansowanie.

Po zebraniu i przeanalizowaniu dokumentacji, pełnomocnik przygotuje oraz wyśle do Urzędu Patentowego wniosek o rejestrację.

Pełnomocnik monitoruje cały proces. Po zarejestrowaniu znaku, otrzymasz świadectwo ochronne. Znak jest chroniony przez 10 lat, następnie należy przedłużyć okres ochronny.

GWARANCJA SUKCESU – zwrot opłat w przypadku niepowodzenia

Jako kancelaria współpracujemy z doświadczonymi adwokatami, a naszym celem zawsze jest bezpieczeństwo Klienta oraz jego działalności. Na przestrzeni lat zauważyliśmy, iż mimo rosnącego zainteresowania ochroną marki, wielu przedsiębiorców wciąż pozostaje bez zastrzeżonego znaku towarowego – nierzadko też okazuje się, że nawet nie wiedzą o takiej możliwości. Jest to jednak elementarna kwestia prowadzenia firmy, więc warto jak najszybciej skontaktować się z naszą kancelarią, aby dopełnić formalności i podjąć kroki niezbędne do ochrony Twojej marki.