UWAGA NA OSZUSTÓW PODSZYWAJĄCYCH SIĘ POD NASZĄ KANCELARIĘ

Nasze adresy mailowe posiadają nazwę domeny „averso.pl”– np. biuro@averso.pl. Nie posiadamy adresów mailowych typu gmail.com, wp.pl, op.pl oraz podobnych. Nasz jedyny rachunek bankowy to: 12 1140 2004 0000 3502 8108 1943

Oszustwo na doradcę finansowego – jak odzyskać pieniądze?

paź 11, 2024

Oszustwo na doradcę finansowego to jedno z najbardziej popularnych cyberprzestępstw od kilku lat. Nieskromnie możemy powiedzieć, że znamy ten temat od podszewki i trudno jest nas czymś zaskoczyć – jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie. To właśnie dlatego chętnie dzielimy się naszą wiedzą. Wiemy, że możemy pomóc nie tylko osobom oszukanym, ale również tym, którzy rozważają tego typu (fikcyjną) inwestycję. Opinie dotyczące odzyskiwania pieniędzy są różne, natomiast jesteśmy przekonani, że stosujemy wszelkie działania przewidziane przez prawo, które po prostu mają sens i co najważniejsze – działają.

Oszustwo na doradcę finansowego

Schemat działania przestępców

Oszustwami na doradcę finansowego zajmujemy się praktycznie od momentu ich rozpowszechnienia. Dzięki temu znamy każdy szczegół procederu przestępców. Możemy pokusić się o stwierdzenie, iż od lat schemat jest niezmienny i jedne co się zmienia, to kłamstwa przedstawione ofiarom. Jednym każą zapłacić rzekomy podatek, innym zrobić przelew lustrzany, a jeszcze innym mówią, że zrobili przelew w związku z osiągniętym zyskiem, ale został on zablokowany i trzeba uiścić kolejną wpłatę, aby móc go odblokować. Oczywiście to wszystko to bzdury, których celem jest wyłudzenie kolejnej sumy pieniędzy. Schemat działania przestępców jest prosty:

  1. Klient trafia na atrakcyjną reklamę inwestycji, która gwarantuje duże zyski.
  2. Wymagana jest jedynie niewielka opłata początkowa (np. 250$).
  3. „Inwestor” ma dostęp do stworzonej przez oszustów (fikcyjnej) platformy handlowej, gdzie widzi rzekome zyski z inwestycji. Oszuści sterują danymi tak, aby wyglądało to realistycznie.
  4. Nieprawdziwe zyski zachęcają do kolejnych wpłat.
  5. Pokrzywdzony zgłasza w pewnym momencie chęć wypłaty zysków lub przynajmniej wpłaconych przez siebie pieniędzy.
  6. Pojawiają się pierwsze żądania, które są warunkiem wypłacenia środków (np. opłacenie podatku) – jest to kolejna metoda na wyłudzenie jeszcze większej sumy pieniędzy.
  7. Ofiara wpłaca kolejne wymagane sumy.
  8. Do wypłaty pieniędzy nigdy nie dochodzi. Wyjątkiem są jedynie sytuacje, gdzie oszuści przelewają niewielkie sumy, aby się „uwiarygodnić” i namówić do znacznie większych dalszych wpłat.

Oszustwo na doradcę finansowego – jak odzyskać pieniądze?

Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji z naszą kancelarią i dowiedz się, co zrobić, jeśli zostałeś oszukany. Pokrzywdzonym bardzo często wydaje się, że nie ma szans na odzyskanie straconych środków, bo przecież za głupotę się płaci. Nasze doświadczenie na szczęście temu zaprzecza. Faktem jest, że odzyskanie pieniędzy jest możliwe, ale wyłącznie po podjęciu odpowiednich działań. Pieniądze z nieba nie spadną, a oszust dobrowolnie ich nie odda i taka jest niestety prawda. Jednak determinacja w działaniu oraz wybór właściwej kancelarii może doprowadzić do sukcesu i osiągnięcia celu. Celem jest jednak nie tylko odzyskanie pieniędzy, ale także zadbanie o bezpieczeństwo klienta.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *