Czy nieuczciwy broker może zwrócić środki na drodze polubownej?

mar 29, 2024

Wiele osób oszukanych przez nieuczciwych brokerów zastanawia się, czy w przypadku oszustwa istnieje scenariusz idealny. Wielu z nich również wierzy w moment, kiedy w końcu uda im się wypłacić wpłacone środki, a nawet rzekomy zysk. Niezależnie od przebiegu całego procederu, ufają analitykowi finansowemu i jego wszelkim obietnicom. Jak to wygląda w praktyce? Czy broker zwróci gwarantowane środki?

Nieuczciwy broker - oszustwo na fikcyjnego brokera - fikcyjne platformy handlowe

Nie po to oszust kradnie, aby oddawać

Celem zorganizowanego procederu nie jest pomnożenie kapitału osób, które dokonały rejestracji. Cel jest bowiem jeden – wyłudzić jak najwięcej pieniędzy. Czy w takim razie broker może nawiązać porozumienie i oddać pieniądze? Może, ale nigdy tego nie zrobi. Ugody w tego typu sprawach po prostu nie mają miejsca. Oszustwo to zostało opracowane niemalże do perfekcji. Jakiekolwiek próby polubownego odzyskania środków są bezskuteczne. Znane są nam również historie, gdzie Klienci pod żadnym pozorem nie chcą decydować się na kroki prawne. Tym samym czekają na samodzielne odzyskanie pieniędzy poprzez „dogadanie się” z oszustem. Próby przechytrzenia przestępców nie tylko kończą się niepowodzeniem, ale również niosą za sobą dwa istotne zagrożenia:

  1. Pokrzywdzony traci poczucie czasu, a czekając wpływa na swoją niekorzyść, gdyż czas jest niezwykle ważny, a (nawet kilkuletnia) zwłoka wiąże się z negatywnymi skutkami.
  2. Podczas próby „przechytrzenia oszustów” ofiara niejednokrotnie ulega kolejnym manipulacjom, tracąc przy tym następne środki.

Kiedy stracone zostały stosunkowo niewielkie środki (np. rzędu 2-3 tysięcy złotych) to jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, można cieszyć się, iż tylko na tym się skończyło, a ofiara zorientowała się w porę. Oczywiście każda strata pieniędzy jest bolesna, niemniej jednak często kwoty te opiewają na znacznie większe sumy, z którymi trudno jest się pogodzić.

Nieuczciwy broker - oszustwo na fikcyjnego brokera - fikcyjne platformy handlowe

Oszustwo na nieuczciwego brokera. Porażka i poczucie wstydu – czy to konieczne?

Zawsze powtarzamy, że wstydzić powinien się ten, kto oszukuje, a nie ten, kto został oszukany. Rozumiemy jednak wszystkie emocje, które towarzyszą osobom zgłaszającym oszustwo. Wiemy również, jak ważne jest dla nich wsparcie rodziny oraz rozmowa z kancelarią. A więc jak odzyskać pieniądze i czy istnieją szanse, aby tego dokonać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, konieczny jest kontakt z naszą firmą, by móc przeanalizować daną sytuację. Najgorszym, co można zrobić, jest „zamiecenie sprawy pod dywan” i pozostanie obojętnym. Warto walczyć o sprawiedliwość, swoje bezpieczeństwo oraz pieniądze. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, broker nie odda skradzionych pieniędzy dobrowolnie, a ponadto jego działalność może przyczynić się do kolejnych konsekwencji, dlatego tak ważnym jest skontaktowanie się z ekspertem w tej dziedzinie oraz podjęcie odpowiednich kroków prawnych.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *