Blockchain, czyli co to takiego?

mar 30, 2024

Blockchain w tłumaczeniu polskim oznacza dosłownie „łańcuch bloków”. Najprościej mówiąc, jest to cyfrowy rejestr transakcji, który umożliwia bezpieczne przechowywanie danych. Bloki zawierają ciąg zapisanych informacji dotyczących danych oraz historii transakcji, a także odnośnik do poprzedniego bloku.

  • Dane przechowywane są za pomocą zaawansowanych technik kryptograficznych, a każdy blok jest zabezpieczony unikalnym hashem (kodem).
  • Rejestr ten charakteryzuje się decentralizacją, co w praktyce oznacza, iż nie jest on kontrolowany przez jedną instytucję.
  • Jeśli do rejestru zostaną dodane dane – nie można ich zmienić ani usunąć.
  • Wszyscy użytkownicy sieci mogą mieć transparentny dostęp do historii transakcji.
  • Technologia ta umożliwia działania (np. transakcje) pozbawione pośredników.
  • Użytkownicy dysponują portfelami cyfrowymi, a blockchain każdej kryptowaluty jest przechowywany w wirtualnej przestrzeni.
Blockchain, oszustwo ma brokera

Kyrptowaluty nie są jednak jedynym obszarem, w którym może być wykorzystywana technologia blockchain. Innym przykładem jest również możliwość stosowania tej technologii np. do śledzenia łańcuchów dostaw. Może być ona wykorzystywana w wielu branżach, gdyż posiada duży potencjał pod względem bezpieczeństwa, przejrzystości oraz dostępności danych.

Temat ten przybliżamy głównie z myślą o naszych Klientach, na których czekają kolejne pułapki wymyślone przez oszustów.

Blockchain, oszustwo ma brokera

Jaki więc związek ma Blockchain z „rzekomym odzyskiwaniem pieniędzy z Blockchain.com”?

Odpowiedź brzmi: ŻADEN. Oszuści wielokrotnie używają pewnych fraz, aby ich próby wyłudzenia wydawały się wiarygodne. Ofiary „oszustw Forex” wielokrotnie otrzymują telefony od przestępców podszywających się pod kancelarie, którzy proponują odzyskanie środków z Blockchain, co niestety jest całkowicie niemożliwe. Tak jak wspomnieliśmy, w przypadku kryptowalut blockchain służy jako rejestr transakcji, który pozwala na śledzenie przepływu środków między różnymi użytkownikami, a co za tym idzie – nierealnym jest odzyskiwanie środków z czegoś, co jest rejestrem.

Skontaktuj się z naszą kancelarią i dowiedz się, jak odzyskać pieniądze.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *