Kancelarie i firmy windykacyjne – opinie i wiarygodność firm

kwi 2, 2024

Jak weryfikować opinie i wiarygodność firm odzyskujących pieniądze? Osoby szukające pomocy prawnej muszą zmierzyć się z weryfikacją wielu firm, aby móc wybrać najbardziej cenioną oraz doświadczoną. Wystawione opinie nie są jedyną metodą sprawdzania rzetelności – warto więc zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przed podjęciem decyzji o współpracy dobrze jest sprawdzić kilka różnych i istotnych czynników, których sprawdzenie zajmuje niewiele czasu, ale jest w stanie pomóc uniknąć rozczarowań. Internet jest świetnym narzędziem do szukania wielu informacji na temat działalności danego podmiotu. Wystarczy wiedzieć, gdzie szukać podstawowych danych, aby nie dać się oszukać – szczególnie, jeśli w grę wchodzi odzyskiwanie pieniędzy.

Opinie Averso, kancelaria, firma windykacyjna
  • Opinie nie są wystarczającym potwierdzeniem kwalifikacji. Sprawdź, czy dana firma udostępnia potwierdzenia zwrotów pieniędzy, będące jednocześnie udokumentowaniem sukcesów. Pamiętaj, że każda kancelaria, z którą chcesz nawiązać współpracę, może udostępnić tego typu potwierdzenia. Warunkiem koniecznym jest jednak zamazanie danych wrażliwych klientów, aby było to w pełni zgodne z prawem. Jeśli tego typu dokumenty nie są udostępniane, należy z wyjątkową ostrożnością zweryfikować wiarygodność kancelarii.
  • Sprawdź, czy dana firma zarejestrowana jest w odpowiednim rejestrze (np. KRS, CEIDG – w zależności od formy prawnej prowadzonej działalności).
  • Zapytaj o sposób podpisywania umowy – jeśli podpisana umowa zostanie wysłana przez klienta pocztą na adres siedziby firmy i zostanie dostarczona, świadczyć będzie to o posiadaniu przez kancelarię funkcjonującego biura. Inną opcją może być również osobiste dostarczenie/podpisanie umowy.
  • Upewnij się, że kancelaria zapewnia reprezentację adwokata lub radcy prawnego. Jeśli tak, to koniecznie sprawdź, czy na pełnomocnictwie udostępniony został numer wpisu (np. adwokata) do odpowiedniej izby. Numer wpisu jest jednocześnie legitymacją uwiarygodniającą kwalifikacje prawnika.
  • Zweryfikuj ewentualne certyfikaty. Przykładowo, nasza kancelaria należy do programu weryfikacji przedsiębiorców „Rzetelna firma”, który umożliwia bieżące sprawdzanie certyfikatu za pośrednictwem linku.
Opinie Averso, kancelaria, firma windykacyjna

Na wiarygodność firmy wpływa wiele czynników, a wymienione powyżej są kilkoma z nich.

W poszukiwaniach profesjonalnej firmy warto przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek oraz logiczne myślenie. W tej oraz innych branżach nie brakuje osób, które nachalnie promują swój wizerunek, aby odwrócić uwagę od rzeczywistych zamiarów firmy. Każda firma ma prawo reklamować swoje wartościowe usługi, aby móc dotrzeć do klientów, niemniej jednak nie można popadać w skrajności, aby pozostać uczciwym wobec osób zainteresowanych współpracą. Ponadto, weryfikować należy nie tylko wizerunek przedsiębiorstwa, ale również ofertę oraz sensowność proponowanych rozwiązań.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *