The Inwestycja – schemat działania oszustów

maj 7, 2024

The Inwestycja to jedna z kilku tysięcy fikcyjnych platform, którą zajmuje się nasza firma. I choć nazwy platform co chwilę się zmieniają – sposób działania od lat pozostaje ten sam. Na przykładzie tego oszustwa możemy doskonale zobrazować ogólny sposób działania nieuczciwych brokerów.

The Inwestycja, TheInwestycja

Oszustwo na brokera – od czego się zaczyna?

Oszuści wypracowali sobie niezmienny, ale skuteczny sposób działania. The Inwestycja może być tutaj przykładem. Wszystko zaczyna się od zbyt dobrze brzmiących reklam, propozycji lub obietnic. Olbrzymie zyski w krótkim czasie, perspektywa lepszej przyszłości – a to wszystko za niewielką opłatą (np. 250$), aby móc zacząć. Niestety są to wyłącznie obietnice bez pokrycia, które zapowiadają niemałe problemy. Potencjalny „inwestor” wpłaca opłatę początkową i otrzymuje pomoc rzekomego analityka finansowego/brokera. Platforma inwestycyjna łudząco przypomina te prawdziwe, a widoczne liczby i wykresy wydają się być odzwierciedleniem prawdziwej giełdy – niestety jest to fikcja. Transakcje bardzo często dokonywane są za pomocą zdalnego dostępu do komputera (np. poprzez AnyDesk, TeamViewer). Problem pojawia się, gdy pokrzywdzony zgłasza chęć wypłaty zarobionych środków lub przynajmniej wpłaconego przez siebie kapitału. W tym momencie pojawiają się coraz to nowe, absurdalne opłaty. Oszuści mogą żądać podatku, wykonania przelewu lustrzanego lub innych opłat, które są sposobem na wyłudzenie większej ilości środków. Nierzadko pomagają również w uzyskiwaniu kredytów, które mają pokryć wspomniane koszty. Jest to jednak niekończąca historia bez happy end’u. Tego typu platformy nie są regulowanymi podmiotami, a co za tym idzie – są całkowicie nielegalne.

The Inwestycja, Averso sp. z o.o.

The Inwestycja – jak odzyskać pieniądze?

Jeśli zorientowałeś się, że padłeś ofiarą „przestępstwa Forex”, w pierwszej kolejności zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Jeśli udostępniłeś dowód osobisty lub inny dokument – zastrzeż go lub wymień na nowy. Dezaktywuj wszelkie programy do zdalnej obsługi komputera. Zmień hasła do bankowości online oraz wymień kartę płatniczą, jeśli jej dane mogły trafić w niepowołane ręce. Następnie skontaktuj się z naszą kancelarią najszybciej, jak to tylko możliwe. Czas jest ważny, dlatego nie warto zwlekać z reakcją. Rozmowa z jednym z naszych ekspertów pozwoli na ocenę sytuacji oraz wybór najlepszych rozwiązań, które mogą pomóc odzyskać pieniądze. Sukces w tego typu sprawach jest możliwy, a przykładowe potwierdzenia zwrotów pieniędzy znajdziesz tutaj.

Naszych klientów zachęcamy również do wystawienia rzetelnej opinii dotyczącej współpracy z naszą firmą – www.opinie-kancelarie.pl. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz mailowego.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *