Vintanse Group – oszustwo, gdzie Pani Kasia straciła mieszkanie

kwi 29, 2024

Oszustwo Vintanse Group to tylko jedno wśród tysiąca innych oszustw na brokera. Przypominamy jednak, iż „Vintanse Group” to jedynie nazwa, która sama w sobie nie ma większego znaczenia, gdyż nazwy te zmieniają się co jakiś czas i powstają nowe. Liczy się jednak sposób działania, który niezmiennie jest taki sam. Postanowiliśmy przytoczyć jedną z historii naszych klientek, aby zobrazować kompletny brak skrupułów w działaniu przestępców. Imię klientki celowo zostało zmienione.

Vintanse Group oszustwo, pomoc Averso

Oszustwo na brokera tragiczne w skutkach

Plan wydawał się być dobry, a historia pani Katarzyny miała potoczyć się zupełnie inaczej. A przynajmniej w takim przekonaniu żyła nasza klientka. Mimo iż historii tego typu znamy wiele, każda z nich wzbudza w nas podobne emocje, rodząc przy tym motywację do działania. Schemat działania oszustów z Vintanse Group nie jest niczym nowym. Opłata początkowa, pomoc analityka finansowego i obietnice wysokich zysków w krótkim czasie… brzmi znajomo, prawda? Ten modus operandi opisaliśmy szerzej w innym wpisie na naszym blogu. Pani Kasia po otrzymanych gwarancjach sukcesu postanowiła sprzedać swoje mieszkanie w Warszawie, aby móc pokryć wszystkie wymyślone koszty oraz wpłacić jak największą sumę. Rzekomo zarobione środki miały pomóc w zdobyciu jeszcze lepszego lokum. Mieszkanie zostało sprzedane za ok. 600 tysięcy złotych – prawie cała kwota przelana została oszustom. Jak można się domyślić, nasza klientka nie tylko nie otrzymała zysku z inwestycji, ale nie było mowy również o zwrocie wpłaconych środków. Pani Kasia straciła dorobek swojego życia oraz dach nad głową. Podjęła trudną decyzję i postanowiła przeczekać najbliższy czas na ogródku działkowym. Do czasu zimy musi kupić drugie mieszkanie, co przy takich stratach jest nie lada wyzwaniem.

Vintanse Group
Sfałszowany dokument – oszuści podszyli się pod Bianance

Vintanse Group – jak odzyskać pieniądze?

Relacje z klientami opieramy przede wszystkim na doświadczeniu i zdobytej przez lata wiedzy. Musimy jednak przyznać, że historie takie jak ta, nie są nam obojętne. Dokładamy starań, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Pozwala nam to na wykorzystywanie w działaniach wszelkich rozwiązań przewidzianych przez prawo. Nasza klientka otrzymała już od nas konieczne wsparcie. Podjęliśmy również kroki mające na celu odzyskanie pieniędzy. Jeśli więc zostałeś oszukany przez Vintanse Group lub innego brokera – skontaktuj się z nami najszybciej jak to możliwe. Nasza kancelaria niezwłocznie przeanalizuje dokumenty oraz zaproponuje najlepszą ścieżkę współpracy. Podpowiemy również, jak zabezpieczyć się przed kolejnymi wyłudzeniami. Warto pamiętać, aby ustrzec swoich bliskich i przekazać im informacje na temat mechanizmów stosowanych przez fikcyjnych brokerów. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych zalecamy również sprawdzić opinie oraz wszelkie dostępne informacje o danym podmiocie. Więcej na ten temat podpowiadamy tutaj.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *