Jak odzyskać pieniądze od fikcyjnego brokera?

kwi 5, 2024

Jak odzyskać pieniądze z fikcyjnej platformy handlowej? Jesteśmy przekonani, że to pytanie jest najczęściej zadawanym pytaniem przez osoby, które padły ofiarą tego typu przestępstwa. Powszechnie wiadomo, że istnieją sposoby umożliwiające odzyskiwanie pieniędzy w sprawach, które są problemami dnia codziennego (np. gdzie dłużnik nie zapłacił za usługę lub nie zwrócił pożyczki). Oszustwa Forex są jednak bardziej skomplikowane, a dokładne ich zrozumienie nierzadko wymaga lat pracy w tym obszarze.

Jak odzyskać pieniądze - AVERSO

Czas to pieniądz

Pierwszą ważną kwestią jest czas. Wbrew pozorom niewiele osób pokrzywdzonych zdaje sobie spraw, jak bardzo jest on ważny. I nie mówimy tutaj o 2 tygodniach czekania na podjęcie działań, lecz kilkuletniej zwłoce z nadzieją, że sprawa sama się rozwiąże – ten scenariusz jest najmniej prawdopodobny. Zdarza się również, iż kontaktują się z nami osoby, które zostały oszukane przykładowo 3 lata temu, ale mijający czas sprawił, że nie tylko usunęli większość istotnej dokumentacji, ale również zapomnieli o szczegółach całego procederu, które również mogły okazać się potrzebne. Fikcyjne platformy handlowe to platformy internetowe lub aplikacje, które sprawiają wrażenie legalnych platform do handlu, ale w rzeczywistości są prowadzone przez nieuczciwe podmioty. Platformy te często oferują handel różnymi instrumentami finansowymi, takimi jak waluty, akcje, kryptowaluty czy towary. Co więcej, oszuści posługują się nie tylko nierealnie brzmiącymi ofertami handlowymi, ale również wizerunkiem znanych osób oraz firm. Coraz więcej osób słyszy o fałszywych inwestycjach w akcje Orlenu, Baltic Pipe czy Tauron. Ponadto oszuści wykorzystują wizerunki znanych osób, w tym również polityków.

Jak odzyskać pieniądze - AVERSO

Oszustwa na brokera nie należą do spraw łatwych, a więc czy istnieje jakakolwiek możliwość odzyskania straconych środków? Odpowiedź brzmi tak, czego potwierdzeniem są chociażby udostępnione przez nas przykładowe zwroty środków. Odzyskiwane są one dzięki różnym metodom. Naszej kancelarii udało się doprowadzić nie tylko do bezpośrednich zwrotów pieniędzy, ale również do unieważnienia wziętych przez oszustów kredytów. Oczywistym jest, iż nie jest to traktowane jako fizyczne wypłacenie pieniędzy, ale co najważniejsze… w takiej sytuacji klient nie musi zadręczać się myślą o nadchodzących ratach do spłaty, a jego zobowiązanie zostaje umorzone, co również uznać można za duży sukces w sprawie. Zdecydowanie częściej dochodzi jednak do zwrotu środków bezpośrednio na rachunek bankowy klienta. Zawsze walczymy o zwrot całej kwoty i to się udaje, niemniej jednak posiadamy również sprawy, gdzie zwrócono część utraconych pieniędzy. Biorąc pod uwagę charakter prowadzonych spraw, oba scenariusze są naszym zdaniem satysfakcjonujące, jeśli odzyskana została całość lub większa część danej kwoty.

Jak odzyskać pieniądze? Czy jest to możliwe?

Bardzo często ofiary pytają nas, czy są jakiekolwiek szanse, aby broker dobrowolnie lub po opłaceniu kolejnych absurdalnych i proponowanych przez siebie kosztów zwrócił środki – w tej kwestii opinie są różne, ale odpowiedź tylko jedna. Najważniejsze, co musimy zaznaczyć, to fakt, że pod żadnym pozorem nie należy w takiej sytuacji wpłacać kolejnych środków (np. rzekomego podatku) brokerowi, gdyż jest to kolejna próba wyłudzenia. Jeśli chodzi jednak o dobrowolny zwrot pieniędzy – podczas wieloletniej obserwacji owych oszustw nigdy nie spotkaliśmy się z sytuacją, aby oszust dobrowolnie zwrócił środki. Nieustannie powtarzamy, iż „oszust nie po to kradnie, aby oddawać”. Czasem jednak zdarzają się pewne sytuacje, które są swego rodzaju pułapką. Mianowicie, broker wypłaca niewielką sumę pieniędzy, aby wzbudzić zaufanie osoby pokrzywdzonej, co niestety często okazuje się skuteczne, a ofiara dokonuje kolejnych wpłat, które nie są już zwracane. Co więcej, tego typu sprawy charakteryzują się podobnym sposobem działania, ale nie są identyczne. W związku z tym tak ważna jest indywidualna konsultacja z ekspertem, który jest w stanie oszacować możliwości mające na celu odzyskanie pieniędzy. Nasza firma prowadzi konsultacje bezpłatnie, aby każdy klient mógł bez problemu zasięgnąć porady i być może zdecydować się na dalsze kroki. Tak więc jeśli temat ten dotyczy Ciebie lub kogoś, kogo znasz, warto jak najszybciej zdecydować się na kontakt z kancelarią, która specjalizuje się w cyberprzestępstwach. Wiedza oraz zdobyte doświadczenie pozwalają nam na podjęcie wszelkich przewidzianych przez prawo działań.

Przeczytaj również:

>> Nowy rodzaj oszustwa – jak oszuści oszukują osoby oszukane?

>> Kancelarie i firmy windykacyjne – opinie i wiarygodność firm

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *