Opinie o brokerze – czy warto je sprawdzać?

kwi 10, 2024

Opinie o brokerze mogłyby wydawać się wystarczającą metodą weryfikacji. Niestety oszuście doskonale wiedzą, gdzie potencjalne ofiary szukają informacji na temat platform i robią wszystko, aby wzbudzić zaufanie. Jako kancelaria AVERSO zauważyliśmy, że nasi klienci bardzo często mówią, że „przecież sprawdzili opinie i wszystkie były pozytywne”. Dlaczego tak się dzieje?

Opinie AVERSO, opinie o brokerze

„Spryt” to drugie imię oszustów

Oczywistym jest, że potencjalny „inwestor” przed wpłaceniem większej kwoty, może szukać różnych informacji na temat danej platformy. Fikcyjni brokerzy mogą robić dobre wrażenie na dwa sposoby. Najprostszą metodą jest pisanie przez nich nieprawdziwych opinii na swój temat – niestety zwykły użytkownik zazwyczaj nie potrafi zweryfikować, kto jest prawdziwym autorem wpisu. Przestępcy lubią ten fakt wykorzystywać. Innym razem bywa tak, że oszuści podszywają się pod istniejące, szanowane firmy. Pokrzywdzony w pośpiechu sprawa pierwsze wyniki wyszukiwań i mylnie kojarzy je z platformą, która go interesuje. Dopiero po czasie „wychodzi szydło z worka” a na forach lawinowo zaczynają pojawiać się prawdziwe, negatywne komentarze. Niestety zazwyczaj jest już za późno. Ponadto, brokerzy w swoim procederze nie przywiązują się tylko do jednej nazwy platformy. Po czasie powstają tysiące nowych nazw platform, a jeśli nazwa jest stosunkowo nowa – trudniej znaleźć na jej temat jakiekolwiek informacje lub wpisy. To właśnie dlatego tak ważne jest sprawdzenie większej ilości dostępnych danych.

Averso opinie, opinie broker

Opinie o brokerze to za mało?

Zawsze powtarzamy, że warto jest sprawdzać opinie oraz inne informacje dostępne w internecie, niemniej jednak żyjemy w takich czasach, że nie można uznawać ich za jedyne źródło weryfikacji. Należy zachować wyjątkową czujność, gdyż oszuści bardzo często wysyłają fikcyjne dokumenty, które w żadnym wypadku nie potwierdzają ich rzetelności. Warto sprawdzać wszelkie licencje, regulacje oraz inne informacje o firmie. Tego typu dane muszą być transparentne. Ponadto dobrze jest znać charakterystyczne cechy „oszustwa na brokera”, dzięki czemu można w porę zauważyć znaki ostrzegawcze. O tym, jak działają fikcyjne platformy handlowe, przeczytasz tutaj. Jeśli podejrzewasz, że masz styczność z fikcyjną platformą, możesz skontaktować się z naszą kancelarią, aby to zweryfikować wraz z ekspertem.