AVERSO ostrzega przed fikcyjnymi „kancelariami windykacyjnymi”

maj 20, 2024

AVERSO to nasza kancelaria, która nieustannie walczy z oszustwami internetowymi oraz ostrzega przed nowymi pomysłami przestępców. Jako legalna kancelaria czujemy powinność informowania naszych aktualnych lub potencjalnych klientów o nowych praktykach oszustów. Niestety na rynku pojawiają się nowe (fikcyjne) podmioty oferujące „pomoc w odzyskaniu pieniędzy od brokera”. Proponowane przez nich rozwiązania nie mają nic wspólnego z prawdą, dlatego postanowiliśmy odnieść się do zaistniałej sytuacji. Weryfikacja tego typu nieuczciwej kancelarii nie jest trudna, niemniej jednak wciąż wiele osób nie uczy się na błędach i nie sprawdza podstawowych informacji. Jeśli szukasz kancelarii, która jest legalna i pomoże Ci w sprawie oszustwa na brokera – zapraszamy do kontaktu.

Omega Inkasso, Cassis Inkasso, Averso

A w tej bajce były smoki, czyli nieuczciwe praktyki nielegalnych kancelarii windykacyjnych…

Doskonale wiemy, w jaki sposób można odzyskać pieniądze, a w jaki jest to kompletnie niemożliwe. Wyobraźnia oszustów nie zwalnia tempa, a proponowane przez nich rozwiązania przyprawiają nas o zawroty głowy. Niestety wiele osób jest podatnych na tego typu opowieści, które brzmią wyjątkowo atrakcyjnie. Należy jednak pamiętać, że to, co brzmi niewiarygodnie dobrze, zazwyczaj jest nieprawdziwe. Zdecydowaliśmy się dodać przykładową treść wiadomości, jaką otrzymaliśmy od ofiary tego typu przestępstw.

Przykładowa wiadomość od pokrzywdzonego

„W między czasie szukałem opcji, agencji, która mogła by te środki wydobyć. Pełno jest firm oferujących podobne usługi na Facebooku. Zacząłem współpracować z jedną z nich. To Kancelaria Windykacyjna z siedzibą w Warszawie przy ul Złotej, gdzie okazało się, że fizycznie jej tam nie ma, drugi adres jest na Słowacji i ponoć też tam ta kancelaria nie urzęduje. Umowa była podpisana na 10%, jak znajdą jakieś środki. Ci z kolei wyłudzili ode mnie około 15000 zł niby, że znaleźli konto na moje dane na blockchain.com, następnie potrzebowali zewnętrznej firmy informatycznej ( były dwie do wyboru: droższa – szybciej, tańsza -wolniej) za którą zapłaciłem 3770 zł. Potem otrzymałem wiadomość, że te środki znalazły się zamiast na moim koncie w Polsce, w Hiszpanii w Caixabank w kwocie ponad 93 150 zł i że ten bank chce 5,5% za ubezpieczenie przelewu, i że około 4000 zł zostanie doliczone do kwoty istniejącej, a około 1000 zł zostanie na poczet przelewu. Zapłaciłem to. Później okazało się, że ten bank niby chce jakiś dokument legalizacyjny, potwierdzający pochodzenie tych pieniędzy. Najtańsza opcja na rynku okazała się niby że to 650 euro, do zapłacenia 6000 zł, resztę miała się dołożyć osoba z kancelarii….. Otrzymałem dokument na 8 stron, gdzie nie ma nic o tych pieniądzach. Następnie otrzymałem wiadomość, że ESMA wstrzymało przelew i chce 7% od kwoty już nieco ponad 97000 zł, a co po zapłaceniu miało by być doliczone do tej kwoty, to prawie 7000 zł. Tego już nie zapłaciłem… Wiem, że to wszystko to było oszustwo i mam na to dowody. Przelewy były robione na imienne osoby posiadające konta w polskich bankach.”

Wiadomość przesłana od Pana Marcina

AVERSO obala mity na temat odzyskiwania pieniędzy – odniesienie do powyższej wiadomości

Scenariusze i plan „odzyskiwania pieniędzy” przedstawiany jest przez fikcyjne kancelarie na różne sposoby. Nieważne, co wymyślą – dla nich istotne jest jedynie to, aby zmyślona historia była skuteczna.

  1. Fikcyjny adres – zawsze należy sprawdzać podany adres siedziby firmy. Z pewnością nie istnieje żadna firma z naszej branży, która swoją siedzibę miałaby w galerii Złote Tarasy w Warszawie. Jako firma z Warszawy doskonale o tym wiemy. Jeśli jesteś spoza Warszawy – spróbuj wysłać podpisaną umowę pocztą na podany adres. Gdy przesyłka nie zostanie dostarczona, potwierdzi to brak wiarygodności adresu oraz firmy.
  2. „Znaleźli moje pieniądze na Blockchain.com” / „Znaleźli moje konto na Blockchain.com” – kłamstwa, które niemiłosiernie rażą nas po oczach! I to z bardzo prostego powodu – wystarczy wiedzieć, czym tak naprawdę jest Blockchain. Więcej na ten temat znaleźć można w jednym z naszych wpisów – tutaj. Jest to najprościej mówiąc rejestr transakcji, a więc niemożliwym jest, aby ktoś znalazł kogokolwiek pieniądze na Blockchain.
  3. Firma informatyczna – zajmujemy się tego typu sprawami od lat i do tej pory nie słyszeliśmy o firmie informatycznej, która skutecznie odzyskiwałaby środki w przedstawiony sposób. Niestety jest to kolejne kłamstwo, które brzmi zachęcająco.
  4. Niekończące się opłaty – schemat podobny do tego występującego w oszustwach na brokera. Dopóki klient wierzy w absurdalne koszty, oszust się cieszy i wyłudza coraz to większe sumy pieniędzy. Wszelkie „ubezpieczenia przelewu”, „płatne dokumenty” i inne nielogiczne argumenty powinny być dużym znakiem ostrzegawczym.
  5. Opinie – sprawdziliśmy opinie na temat „firmy” opisanej przez naszego klienta. Praktycznie każdy wpis dotyczył tego, iż jest ona oszustwem. Tego typu kwestie również powinny skłonić do refleksji.

Jak odzyskać pieniądze? Pomoc legalnej kancelarii

O tym, jak sprawdzić wiarygodność kancelarii odzyskującej pieniądze, pisaliśmy już na naszym blogu – tutaj. Nasza kancelaria AVERSO stosuje rozwiązania przewidziane przez prawo, które naszym zdaniem jako jedyne mają realny sens. Klienci bardzo często szukają rozwiązań, które mogą ich zaskoczyć swoją pomysłowością. Niestety tego typu osoby najczęściej mają uśpioną czujność i trafiają w ręce oszustów po raz drugi. Naszym zdaniem najważniejsza jest nie atrakcyjność danego pomysłu, a jego skuteczność. Padłeś ofiarą oszustwa na brokera? Zgłoś się do nas najszybciej, jak to tylko możliwe.

1 komentarz

  1. Urszula Jakubiak

    Mnie właśnie oszukała tego typu fikcyjna kancelaria, ale na szczęście finalnie trafiłam na was. Trzeba sprawdzać w tych czasach wszystko. Dziękuję kancelarii Averso za pomoc.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *