Oszustwo z użyciem sztucznej inteligencji – „Odzyskamy Twoje pieniądze”

kwi 18, 2024

Oszustwo z użyciem sztucznej inteligencji to nowa metoda wyłudzania pieniędzy. Nasi eksperci na bieżąco analizują pomysły przestępców, aby w porę móc przed nimi ostrzegać. Jeden z naszych pracowników znalazł nagranie, gdzie nielegalnie podłożono głos i użyto wizerunku Lecha Wałęsy.

Uwaga! W tego typu nagraniach mogą być używane wizerunki różnych polityków oraz znanych osób.

Nagranie na pierwszy rzut oka wygląda realistycznie, ale gdy przyjrzysz się dokładnie, z łatwością możesz dostrzec, iż jest to efekt użycia sztucznej inteligencji. W nagraniu, które udostępniamy poniżej, słyszymy:

Obywatele Polski! Mój zespół i ja powołaliśmy komisję do odzyskiwania i rekompensowania skradzionych środków od brokerów, oszustów kryptowalutowych i strat na różnych platformach inwestycyjnych. Nasz zespół prawników pomógł już ponad 1000 obywateli, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Zostaw wniosek i uzyskaj bezpłatną konsultację od naszych prawników”

Oszustwo z użyciem sztucznej inteligencji – NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ

Powyższy film jest fikcyjny. Jakiś czas temu pisaliśmy o nowym rodzaju oszustwa, gdzie przestępcy podszywają się pod kancelarie – wpis ten przeczytać możesz tutaj. Zapewne są to dokładnie te same osoby, które wcześniej wcielały się w rolę „brokerów”, czy „analityków finansowych”. Oszuści doskonale wiedzą, z kim mogą skontaktować się jako pierwsi, ponieważ mają wiedzę na temat osób, od których wcześniej wyłudzili pieniądze. Oczywistym jest, że Lech Wałęsa nie nagrał takiego oświadczenia, a jego wizerunek został wykorzystany bezprawnie. Wiele osób nie zna jednak możliwości, jakie daje nam sztuczna inteligencja, dlatego mogą stać się ofiarami kolejnego procederu. Jeśli należysz do osób spostrzegawczych, z łatwością zauważysz, iż na powyższym nagraniu coś jest nie tak. Na końcu nagrania dźwięk przez sekundę zapętla się i zaczyna odtwarzać na nowo. To kolejny dowód na oszustwo. Ponadto zapewniamy, iż wspomniana „komisja” nigdy nie została powołana.

Jak sprawdzić wiarygodność kancelarii odzyskującej pieniądze?

Doskonale wiemy, jak trudno jest komuś zaufać, jeśli jest się ofiarą przestępstwa. Jako legalna kancelaria nie tylko zapraszamy do skorzystania z naszych usług, ale również podpowiadamy, jak sprawdzić wiarygodność zarówno naszej, jak i innych firm. Szerzej na ten temat wypowiedzieliśmy się we wpisie, którego treść przeczytać można tutaj. Niestety nieuczciwi brokerzy nie mają litości dla swoich ofiar i podszywają się pod kancelarie oferujące rzekomą „pomoc”. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby edukować naszych klientów oraz minimalizować skutki ich działań. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie rzetelności firmy, z którą rozmawiasz – skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *